Цікаві факти




А чи знаєте ви, що найкоротша війна в історії тривала 38 хвилин? Ця війна сталася між Англією і султанатом Занзібар (це в Африці, з 1964 року Занзібар є частиною Об'єднаної Республіки Танзанія) 27 серпня 1896 року.Конфлікт почався через те, що новий правитель Занзібару, Халід ібн Баргаш, вирішив припинити співпрацю з Великобританією і зблизиться з Німеччиною. Таке рішення ніяк не влаштовувало англійців, і вони висунули ультиматум, згідно з яким 27 серпня в 9.00 Занзібар повинен був здатися. Однак цього не сталося. Армія, зібрана султаном Занзібару, складалася з 2800 чоловік, а його флот з одного корабля з одним знаряддям. Що й казати, англійці завдали нищівної поразки Занзібару. У цій війні було нараховано 570 загиблих і все з боку Занзібару. З початку конфлікту до повної перемоги англійців пройшло рівно 38 хвилин.Цей цікавий факт був зафіксований у книзі рекордів Гіннесса, як найкоротша війна в історії людства!






Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....















У деяких марнославних римських імператорів був звичай називати в свою честь місяці (наприклад, як вам місяць нероній?), але вони не приживалися. Збереглися тільки дві назви місяців: Julius, англ. Jily, рос. Июль, названий на честь Гая Юлія Цезаря та Augustus, англ. August, рос. Август - на честь Гая Юлія Цезаря Октавіана Августа. В українській мові коренів назв цих місяців немає





















Тільки в 1992 році Ватикан офіційно визнав, що Земля не є нерухомим тілом і справді обертається навколо Сонця, а у середні віки папа римський відлучив від церкви щурів (вони спричинилися до жахливої епідемії чуми) 












За правління Петра І в Росії існувало покарання 6,8 кілограмовою «медаллю за п’янство», яка кріпилися до шиї ланцюгами. Ланцюги без допомоги спеціальних інструментів було зняти неможливо, тож людям, доводилося терпіти такий "вантаж" до кількох тижнів (термін покарання)








Формально найдовша війна - Третя Пунічна, яка тривала 2133 роки (вона тривала всього 3 роки та завершилася в 146 р. до н.е., але символічний договір було підписано 1985 року, під час візиту мера Риму до Тунісу) 









За часів Першої династії Стародавнього Єгипту, членів сім’ї та слуг замуровували в гробниці (ще не в пірамідах) разом з мертвим фараоном. Вважалося, що всі вони будуть допомагати фараону після того, як той потрапить до богів, в потойбічний світ.









 Ви ніколи не задумувалися, звідки походять назви титулів правителів?
*Король - варіація імені Карла Великого
*Імператор - іменник до латинського дієслова "imperare" - керувати. Тобто, імператор - керівник
*Кайзер, цар, цісар - цезар. Більшість римських імператорів мали титул "Цезар" (Гай Юлій Цезар Октавіан Август, Гай Юлій Цезар Август Германік та ін.), який згодом трансформувався в інші слова.
*Фараон - грецьке спотворення єгипетського "per-oh", тобто "великий дім"
*Халіф - з арабської, "заступник"
*Султан - цим словом в Корані позначалася влада
*Принц - з багатьох мов перекладається як "перший"







Гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт біля Москви) помістя, 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року. Там же і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова.





Людовику XVІ пророчили, що він помре 21 числа. Переляканий король 21 числа кожного місяця сидів, замкнувшись у своїй спальні, нікого не приймав, не призначав ніяких справ. Але обережності виявилися марні! 21 червня 1791 року Людовика і його дружину Марію-Антуанетту заарештували. 21 вересня 1792 року у Франції була проголошена республіка й скасована королівська влада. А 21 січня 1793 року Людовика XVІ стратили. 





Цікаві факти про Стародавній Єгипет

Маска Тутанхамона
Джерело ілюстаці
prizemlis.ru
Єгипет...До недавніх пір від цього слова віяло якоюсь таємницею, загадковістю століть, які відокремлюють нинішнє покоління людей від колись могутньої цивілізації, яка процвітала на берегах Нілу більше трьох тисяч років тому. Однак, в епоху бурхливого розвитку науки та техніки, цієї таємничості стає все менше і менше. Сьогодні Єгипет перетворився на справжню Мекку для любителів пізнавати нові країни. Але ця північноафриканська країна залишає ще багато загадок та цікавих фактів, про які ми й не здогадуємося. 
Ось деякі з них.
****

Фараон ніколи не показував свого волосся - він повинен був завжди носити особливий головний убір під назвою немес. Як виглядав цей головний убір ми знаємо завдяки золотій масці фараона Тутанхамона
****

Для того, щоб мухи не докучали фараонові Пепі II, біля нього завжди знаходилися кілька рабів, обмазаних медом, які «відволікали» на себе настирливих комах.

****

Цей самий фараон - Пепі II - рекордсмен серед всіх відомих правителів за всю світову історію. Він став фараоном у шість років, а закінчив своє правління в 94 роки.
****

Храм бога Гора, Єдфу
Джерело ілюстраці
prizemlis.ru
Єгипетські жінки і чоловіки носили макіяж зеленого кольору (зроблений з міді) і чорного (свинцевий). Вважалося, що такий макіяж має цілющу силу. Спочатку макіяж використовувався не для краси, а для захисту від палючих променів Сонця.
****

Ще одним цікавим фактом про Єгипті тих років є те, що у той час деякі люди спали на подушках, які були наповнені камінням.
****

Антибіотики були винайдені в 20 столітті, але ще в Стародавньому Єгипті інфекційні захворювання іноді лікували за допомогою запліснявілого хліба. А адже саме ця цвіль і стала джерелом антибіотика пеніциліну. Тому саме єгиптян слід вважати піонером у використанні антибіотиків в лікувальних цілях.
****

У часи стародавнього Єгипту не було сучасних засобів зв'язку, але його жителі не впадали у відчай з цього приводу. Вони навчилися використовувати голубів для передачі повідомлень один одному.
****

Зображення Рамзеса II у храмі
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
Всі ми знаємо, що законодавцями моди у винному справі є французи. Але мало хто з нас знає, що перший винний льох був знайдений саме в Єгипті. Крім того, стародавні єгиптяни були першими, хто зварив пиво.
****

Перший у світі заповіт було написано в Єгипті. Це зробив син єгипетського фараона Хафре, який помер приблизно в 2601 році до нашої ери.
****

Діти в Єгипті не носили одягу до досягнення ними віку як мінімум 10 років - на такій спеці це було необов'язково. Основу одягу чоловіків становила спідниця, жінок - сукні.
****

Багаті єгиптяни носили перуки, бідніші - просто заплітали волосся в хвости. До 12 років хлопчики голилися наголо, залишаючи тільки невеличкий заплетенный хвостик - це робилося для того, щоб не заводилися блохи і воші.
****

Невідомо, хто понівечив знамениту статую сфінкса у Гізі. Є зображення безносого сфінкса, датовані 1737 роком, за 60 років до вторгнення Наполеона і за кілька століть до I і II Світових воєн. Головним винуватцем вандалізму вважають ісламського релігійного діяча по імені Саим-аль-Дахр (Sa'im al-dahr), який у 1378 році був страчений.
****
Сфінкс
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
Єгиптяни вірили, що Земля пласка і кругла, а Ніл тече через її центр.
****

Це може здатися дивним, але представники цієї розвинутої стародавньої цивілізації ніколи не святкували свої дні народження. Чому так повелося - досі немає єдиної загальноприйнятої відповіді.
****

Єгипетські солдати використовувалися також в якості сил правопорядку, а також як збирачі податків.
****

 В кожному храмі Стародавнього Єгипту фараон повинен був виконувати обов'язки вищого жерця, але замість нього це робили призначені ним головні жерці
****

 Перша піраміда, збудована в Стародавньому Єгипті (на думку більшості вчених) - східчаста піраміда Джосера в Саккарі - була оточена десятиметрової стіною, мала 15 дверей. Відкриті були тільки одні двері.
Карнакський храм
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
****

Рамзес Великий мав 8 офіційних дружин і сотні наложниць. Помер він у 1212 році до н.е. у віці 90 років.
****

Коли тіло померлої людини муміфікували, з нього виймали всі органи, за винятком серця, де, як вважалося, перебувала душа.
****

У стародавньому Єгипті хірурги робили пересадку... голови. Стародавні лікарі знали, як зробити так, щоб імунні клітини організму не відчужували чужорідну тканину. Це те, що не може робити сучасна медицина. 4000 років тому стародавні єгиптяни знали більше про людський організм та як він діє, ніж сучасні лікарі.
До такого вражаючого відкриття прийшли вчені після досліджень єгипетських мумій. Стародавні мумії свідчать про проведення операції шунтування серця, пересадки органів, пластичних операцій на обличчі і навіть операцій по зміні статі. Є навіть вказівки на те, що стародавні хірурги виконували такі процедури як пересадка кінцівок тіла і збільшення мозку. Перелічені методи лікування були широко доступні фараонам і багатим єгиптянам. Але були забуті лише після завоювання Єгипту Олександром Великим у 332 році до н. е.

Храм Абу-Симбел
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru




За матеріалами: http://prizemlis.ru/interesting

Немає коментарів:

Дописати коментар